събота, 4 декември 2010 г.

Челси се провали и срещу Евертън, Арсенал вече е лидер
04.12.2010 събота 18:45
Шрифт Принтирай

Шампионът Челси завърши наравно с Евертън в мач от 16-я кръг на английската Висша лига. Срещата на стадион "Стамфорд Бридж" в Лондон приключи при резултат 1:1.

Още в 20-а секунда на мача "карамелите" стигнаха до добро положение, след като Луи Саха стреля силно от границата на наказателното поле, но Петър Чех се справи. В следващите 10-тина минути Челси бе по-добрият отбор, но не успяваше да създаде чисто голово положение. След това на два пъти Саломон Калу получи добри шансове,но не успя да се справи добре. Хубав изстрел с десния крак по земя на Никола Анелка в 20-а минута, мина на сантиметри от страничната греда на Хауърд. В 24-а минута на мача Фил Невил и Флоран Малуда влязоха в съприкосновение без топка, но не последва нищо сериозно, както и не бяха показани наказателни картони. Малко след това при центриране от корнер, Джон Тери стреля технично, а топката се отби от напречната греда на "карамелите". Точно в 40-а минута груба грешка на Фил Невил остави Никола Анелка сам срещу Хауърд, като в ситуацията бе отсъдена съмнителна дузпа за Челси, заради препречване на вратаря. Зад топката застана Дидие Дрогба, който реализира след мощен удар в центъра на вратата.

В началото на второто полувреме на мача не се случи нищо по-интересно, като действията се водеха предимно в средата на терена. След 60-а минута обаче Евертън взе превес и започна да напада постоянно и от всички позиции. Страхотен шанс пропуснаха гостите в 64-а минута, когато след центриране от корнер Ягиелка стреля опасно с глава, но топката не попадна в целта. Невероятен пропуск за Челси направи Ашли Коул, който получи отличен пас от Ферейра в 82-а минута, но не успя да стреля от близко разстояние. Веднага след това Малуда пробва диагонален удар, но без успех. Четири минути преди края на мача влезрият като резерва в състава на гостите нападател Джърмейн Бекфорд изравни резултата и не позволи на Челси да оглави класирането във Висшата лига.

По този начин Челси пропусна да излезе на първо място във временно класиране на Висшата лига, а това направи Арсенал след победата над Фулъм с 2:1 ,поне докато Манчестър Юнайтед изиграе отложения си мач с Блекпул.