понеделник, 29 ноември 2010 г.

Барса унижи Реал за 5:0 на "Камп Ноу"
29.11.2010 понеделник 23:45
Шрифт Принтирай

Шампионът Барселона скри топката на Реал Мадрид в супердербито от 13-я кръг на испанската Примера дивисион. Двубоят на стадион "Камп Ноу" приключи при резултат 5:0 за каталунците.

През първите няколко минути по-активни бяха домакините, които очаквано задържаха повече топката в средата на терена. Точно в 6-а минута страхотно изпълнение на Лионел Меси прехвърли Касияс, но късметът бе на страната на гостите и топката се отби от страничната греда. Четири минути по-късно обаче поредната хубава акция на Барса завърши с отлично извеждащо подаване на Иниеста към Шави Ернандес, който технично преодоля Касияс за 1:0. Малко след това Анхел Ди Мария отправи опасен изстрел към вратата на Домакините, но Виктор Валдес се справи добре. В 14-а минута много хубав пас на Роналдо към Бензема бе пресечен в последния момент от Ерик Абидал. В 18-а минута Барселона вече водеше с 2:0. Тогава страхотен пробив на Давид Вия от ляво завърши с центриране, което бе засечено от Педро за 2:0. В следващите няколко минути играта се изравни и се поизравни и се пренесе главно в средата на терена. Икер Касияс спаси отбора си от сигурен трети гол в 27-а минута, когато сам срещу него остана Педро, но стражът успя да избие топката. Кристиано Роналдо пък бутна с ръка треньора на Барса Хосеп Гуардиола, след което последваха ексцесии на терена и Роналдо и Валдес получиха жълти картони. В 35-а минута хубав изстрел на Роналдо от пряк свободен удар профуча покрай страничната греда на Валдес. След това Меси на два пъти имаше добри ситуации, но не успя да застраши сериозно вратата на гостите. В самия край на полувремето сблъсък между Меси и Карвальо доведе до жълт картон за аржентинеца.

В началото на второто полувреме в игра за Реал Мадрид се появи Ласана Диара на мястото на Месут Йозил. Две минути след началото на втората част първо Меси, а след това и Давид Вия пропуснаха страхотна възможност да направят преднината на каталунците класическа. В 52-а минута страхотен пас на Меси изведе Шави сам срещу Касияс, но испанският полузащитник се успя да реализира от чиста позиция. В 55-а минута обаче  нищо не спаси "Белия балет", когато Меси изведа Давид Вия на стрелкова позиция и нападателят с прострелен удар направи 3:0 за Барса. Само три минути по-късно безумно красив пас на Лионел Меси прониза отбраната на "белите" и Давид Вия забоде четвърти гол във вратата на Реал Мадрид. Гостите опитаха да отговорят с опасен изстрел на Роналдо от пряк свободен удар, но без успех. В 76-а минута на мача Гуардиола извади от игра Давид Вия, а на негово място се появи Боян Къркич, който веднага получи две чисти положения за гол, но пропусна и двете. В добавеното време на мача Боян Къркич подаде отличен пас от дясно към непокритата резерва за Барса Джефрен Суарез и той от близко разстояние оформи категоричното 5:0 за каталунците. Веднага след това Серхио Рамос не успя да устои на напрежението и фаулира жестоко Лионел Меси, за което бранителят на Реал получи червен картон.

Така Барселона унижи вечния си враг и го измести от челото в класирането на Примера дивисион.

Барселона - Реал Мадрид 5:0
1:0 - Шави, 10'
2:0 - Педро, 18'
3:0 - Вия, 55'
4:0 - Вия, 58'
5:0 - Джефрен, 91'