събота, 27 ноември 2010 г.

Бербатов изригна с пет гола и влезе в историята, Юнайтед размаза Роувърс (видео)
27.11.2010 събота 18:51
Шрифт Принтирай

Димитър Бербатов отбеляза цели пет гола, а Манчестър Юнайтед победи Блекбърн на "Олд Трафорд" със 7:1 в мач от поредния кръг във Висшата лига.

Едно попадение не достигна на българина да стане първият футболист в елита на Англия, вкарал 6 пъти в една среща.

Двубоят започна чудесно за "червените дяволи". Във 2-а минута след центриране отляво Рууни отклони леко към Бербатов, който засече топката във вратата за 1:0. Двамата нападатели на домакините опитваха да взаимодействат нестандартно, с едно докосване и личеше, че имат желание да опровергаят критиците си. За разлика от предишните си няколко мача на "Олд Трафорд", Юнайтед се представяше значително по-добре. В 22-а минута след чудесна атака Скоулс изведе Парк сам срещу вратаря и кореецът вкара втори гол. Четири по-късно Шимбонда сгреши фатално. Защитникът върна неразчетено към Робинсън, но без да види, че там дебне Бербатов. Българинът пое топката и останал сам срещу стража на Роувърс реализира без проблеми. В 32-а минута малко не достигна на Видич да засече топката след хубаво центриране. До края на полувремето темпото леко спадна и опасните ситуации почти липсваха. В продължението на първото полувреме Бербатов поиска дузпа, след като бе заклещен от няколко бранители в наказателното поле на Роувърс, но съдията не посочи бялата точка.

В началото на втората част Юнайтед съвсем отчая отбора на Сам Алърдайс. В 47-а минута Евра намери чудесно Бербатов и българинът от около 10 метра оформи своя хеттрик. Секунди по-късно Нани покачи на 5:0. В 62-а минута след хубав пробив на Рафаел и пас по земя Берба след леко разбъркване вкара четвъртото си попадение в мача. Осем по-късно "червените дяволи" отбелязаха 7-и гол, а негов автор отново бе българският нападател. В 83-а Самба вкара почетното попадение за Блекбърн. В 89-а минута Берба имаше чудесно възможност за шести гол, но Робинсън отрази удара му с глава.