събота, 20 ноември 2010 г.

Левски преодоля Банско, Дембеле заби два за "сините"
20.11.2010 събота 15:14
Шрифт Принтирай

Левски победи Банско с 3:1 като гост и се класира за осминафиналите на турнира за Купата на България.

Още в осмата минута Гаджев отправи изстрел от далечна дистанция, но вратарят на домакините Иван Христов спаси.

Девет минути по-късно Даниел Младенов получр топката на границата на наказателното поле и стреля силно, но ударът му премина встрани от вратата на Банско.

В 21-а минута Гара Дембеле бе изведен сам срещу вратаря Христов, но не порази целта, шутирайки в аут. Пет минути по-късно френският таран се реваншира. Мюлдер нахлу в наказателното поле, отбраната на домакините не успя да се ориентира, топката стигна до Дембеле, който от непосредствена близост я заби в мрежата на Христов - 0:1.

В 31-а минута Левски удари за втори път. Александър Александров проби отляво в наказателното поле и опита да върне към Гара Дембеле, а Слави Шопов в опита си да изчисти уцели топката, тя доби странна траектория и влезе за втори път в мрежата на домакините.

Осем минути по-късно Александров можеше да направи резултата класически, но негов удар бе спасен от Христов.

През втората част футболистите Левски изглеждаха доста разконцентрирани и това им попречи да решат всичко в 60-а минута, когато Гаджев пусна хубав пас за Дембеле и изведе французина сам срещу вратаря. Таранът на "сините" обаче, стреля над вратата.

Три минути по-късно юношата на Левски Павел Петков със силен удар преодоля Акалски и намали резултата. След изстрела на Петков топката рикошира в играч на гостите и излъга стража на Левски.

Импулсът в състава на домакините бе попарен петнайсет минути преди края, когато Огнянов центрира към Дембеле и нападателят от близка дистанция прати топката в мрежата и оформи крайния резултат.

Банско - Левски 1:3

0:1 Дембеле 26-а мин
0:2 Шопов 31-а мин (а)
1:2 Петков 63-а мин
1:3 Дембеле 76-а мин

Ето и съставите на двата тима:

Банско: Христов, Зарев, Крушовски, Топузов, Шопов, Николов, Кьосов, Калайджиев, Лясков, Мирчев, Хазуров

Левски: Акалски, Мюлдер, Грийн, Иванов, Огнянов, Минев, Жоазиньо, Младенов, Александров, Гаджев, Дембеле