понеделник, 13 декември 2010 г.

Юнайтед води на Арсенал след полувреме игра
13.12.2010 понеделник 22:47
Шрифт Принтирай

Манчестър Юнайтед води на Арсенал с 1:0 след края на първото полувреме на "Олд Трафорд" в среща от 17-я кръг на английската Висша лига.

В началните минути на срещата домакините владееха повече топката и се настаниха в половината на Арсенал. Рууни и Нани пробваха да изненадат Шчесни с удари от далечна дистанция, но полският вратар и на двата пъти улови без проблем.

В 22-а минута Флетчър центрира отдясно, Скилачи изчисти с глава, но топката попадна в Нани, който бе оставен непокрит в пеналта на гостите. Португалецът отправи плътен удар по диагонала, но топката мина на сантиметри встрани от вратата.

В 30-а минута след центриране в пеналта на Арсенал Маруан Шамак неволно спря топката с ръка, като футболистите на Юнайтед поискаха дузпа. Хауърд Уеб остана безмълвен в тази ситуация.

Халфовете на двата тима изглеждаха доста изнервени и често се бъркаха пасове в централната зона, което ограничаваше възможностите за гол пред вратарите.

Въпреки това Юнайтед беше по-активният отбор на терена и тези ентусиазъм и настоятелност дадоха резултат пет минути преди почивката. Нани нахлу по десния фланг и навлезе в наказателното поле на гостите. Португалецът опита да центрира към Рууни, но Клиши подложи крак и топката направи странна траектория, попадна на главата на Парк, който отправи изстрел,прехвърлил Счесни. Топката се удари в страничната греда и влезе в мрежата - 1:0 за Манчестър Юнайтед.